четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Дел од општина Бутел утре без вода

Без вода в недела од 11 часот ќе останат корисниците лоцирани на улицата „Бутелска“, односно краците со парни броеви од бр. 2 до бр. 12.
Како што информира РЦУК на Скопје, прекинот е поради реконструкција на водоводна мрежа на улицата „Бутелска“ бр. 2 во населбата Бутел. Прекинот ќе биде се завршување на интервенцијата

Top