сабота, 21 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Поддршка за Каталонија од Херцег-Босна: Ние сме следни

Мостарската полиција бргу го отстрани транспарентот со знамиња на Херцег-Босна и на Каталонија, на кој беше напишано: „Со среќа, ние сме следни“.

Транспарентот осамна ова утро на ѕидот во близина на катедралата во Мостар, а неколку часа подоцна беше отстранет. Полицијата состави извештај за овој инцидент.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top