среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Ова е разликата меѓу сексот на филм и сексот во реалноста

Животот на порно актерките на многумина им звучи возбудливо. Секс имаат на претек. На екранот се делува совршено, складно. Сепак, има ли разлика меѓу она што го прават со колегите актери и во вистинскиот живот?
Порно-ѕвездата Шарлот Крос изјавила дека сексот во филмовите завозрасни се разликува од вистинскиот секс, иако баш и можеби не е за верување. Од порно страницата Wood Rocket направиле анкета меѓу актерите од филмовите за возрасни, а нивните одговори на оваа тема се повеќе од интересни.
Најголема сопирачка за уживање, според нив, се честите прекинувања и повторувања на сцените, кои се неизбежни на секое снимање.
“Ако имам порно секс, тоа е моја работа. Кон партнерот приоѓам како на личност со кога работам. Тоа е мој колега, присутна сум само физички и тоа е тоа. Не ми треба привлечност, а тоја и нејзе (на вагината) и е јасно”, рекла Саша Харт.
“Понекогаш мора да имате секс со личност која не ви се допаѓа, но сакале или не мора да го обавите тоа”, рекла Арабел Рафаел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top