понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Вечерва е полна месечина- направете го ова и ќе се збогатите

 

Кога е полна месечина нејзината енергија се менува и тогаш под закрила на законот за привлекување, бидејќи таа е најдрагоцена за зголемување на изобилството. Месечината е небесно тело најблиско до Земјата и затоа неговото влијание врз нас е најсилно. Сите знаеме дека влијае на плимата и осеката, а замислете што му прави на човековото тело кое 70 проценти се состои од вода. Месечината има најсилно влијание кога е во фаза на млада или полна месечина.

Наједноставниот ритуал за зголемување на богатството е ако земете една банкнота (по можност црвена). Подигнете ја раката и со неа замавнете неколку секунди или минути (според чувството) кон месечината додека концентрирано визуалеизирате и чувствувате како парите ви се умножуваат.

Таа банкнота потоа ставете ја во паричникот „да преноќи“, а следниот ден потрошете ја. Слично на ова, кога месечината е во зафа на опаѓање (неколку дена по полната месечина) гледајте во месечината и визуелизирајте како вашите проблеми исчезнуваат, опаѓаат.

Моќта на вербата, чувството, афирмацијата и визуализацијата односно алатките на законот за привлекување здружени со огромната природна енергија на месечината е комбинација која навистина делува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top