среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 51 ново

Фолкерот Јордан Митев се ожени со вистинска убавица (ВИДЕО+ФОТО)

Македонскиот фолк-пејач Јордан Митев се ожени неодамна. Негова избраничка е Славица Митреска, Македонка родена во Австралија, со која е во врска околу една и пол година.

Свадбата се одржа во Македонија, со сите обичаи, од собирање дома кај младоженецот до адетите за земање на невестата.
Македонскиот фолк-пејач Јордан Митев се ожени неодамна. Негова избраничка е Славица Митреска, Македонка родена во Австралија, со која е во врска околу една и пол година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top