среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 53 ново

Ако ја избришете оваа апликација батеријата на телефонoт ќе ви трае подолго

Една од најчесто користените апликации на телефоните, е токму социјалната мрежа Фејсбук, а таа најмногу ја троши вашата батерија.

Според последниот објавен извештај, направен со корисници на Ајфон 7, кои мислеле дека ќе имаат доволно батерија која ќе држи цел ден, се покажало дека оние кои користеле Фејсбук за неколку часа останале со празен телефон.

Чудно е што Фејсбук не е оптимизиран во таа смисла, бидејќи е познато дека е една од најкористените апликации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top