вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Инцидент во Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат хрватските медиуми.

Од полицијата за „Индекс.хр“ потврдуваат дека во трамвај на линијата бр. „6“ непознат маж најпрво салутирал со нацистички поздрав и извикувал „Зиг хајл“. Потоа, кога една патничка во трамвајот го предупредила на неговото однесување, почнал во трамвајот да прска со солзавец.

Во инцидентот бил повреден и возачот на трамвајот, кој побарал и лекарска помош, а полицијата сè уште го трага по напаѓачот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top