четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Кандидат за градоначалник на БЕСА добил заканувачки пораки

Кандидатот за градоначалник на општина Сарај од политичката партија БЕСА, Башким Бакиу вчера во полиција пријавил дека во текот на денот добил СМС порака со заканувачка содржина.

Од полицијата информираат дека  Б.Б. (36) од с.Љубин-скопско случајот го пријавил во полициската станица во Центар.

– Бидејќи Б.Б. требало да одржи ненајавен митинг во Сарај на место викано „Дервен“ со почеток во 20 часот, и му се брзало рекол дека се откажува од пријавата. Во 19:50  часот Б.Б. се јавил на телефонската линија 192 и го пријавил настанот (митингот), барајќи да биде обезбедуван од страна на полициски службеници. Митингот бил одржан и завршен без проблеми, а на Б.Б телефонски му е укажано да дојде во Полициското одделение Сарај и да го пријави настанот околу телефонската закана, информираат од МВР.

Top