четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 104 ново

Дали таа е клучен сведок во истрагата-го видов Зоран, но Јелена не трчаше овде!

Се појави нов клучен сведок во убиството на пејачката Јелена. Мештанката која секојдневно носи кози на пасење би можела да стави точка на истрагата на бруталното убиство кое ја интригира јавноста 1,5 година.

-Зоран и малата Јана ги сретнав тој кобен ден на рампата кај насипот, но Јелена никогаш не сум ја видела да трча на ова место, па ни тогаш, иако со години овде чувам кози- ја почнува својата приказна жената која може да биде клучен сведок во решавање на убиството.

Таа додава дека дената кога се случило убиството не забележала ништо необично, ниту дека трчала некоја девојка, ниту дека некој ја барал.

-Изутрина дознав што се случило и бев многу изненадена-рекла жената.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top