понеделник, 16 октомври 2017 | Вести денес: 88 ново

Филип Лазаров го напушти Пелистер и потпиша за турски Бешикташ

Македонскиот репрезентативец, Филип Лазаров по само два месеци го напушти битолски Пелистер и во продолжението на сезоната ќе го носи дресот на турскиот шампион, Бешикташ. Лазаров, кој беше најдобар клупски стрелец во првите три кола од Суперлигата на пелистерци, ќе настапува во Лигата на шампионите, во екипата во која игра и Немања Прибак.

Турција е трето странско национално првенство за левиот бек на репрезентацијата на Македонија, по Унгарија и Романија. Лазаров ќе има серија на силни натпревари од Лигата на шампионите воочи Европското првенство во Хрватска.

Top