вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

„Ти лути ајваро“- најновиот хит на „Солза и смеа бенд“ (видео)

Бендот „Солза и смеа“ кој е познат по многу хитови и пародии на настани, во периодов во кој е актуелно подготвувањето на зимницата има нов хит. Станува збор за песната „Ти лути ајваро“ и веќе е хит на јутјуб.

Битолското драмско студио Солза и смеа“, покрај хумористичните скечеви и урнебесни комедии, со хуморот продолжуваат и во музиката со одлични пародии. Откако нивната песна „Марија меси кифлиња“ стана голем хит, по неа следуваше и „Излези мајко“,  „Јас сум Македонец“, а најновата е насловена „Ти лути ајваро“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top