понеделник, 16 октомври 2017 | Вести денес: 88 ново

Следете во живо: Твитер се тресе, Антиќ е бог (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец, Перо Антиќ вечерва  го запиша својот прв настап за Црвена Звезда.

Повратникот во редовите на Звезда вечерва ги запиша своите први минути во актуелниот шампион на Србија.

Нашиот Перо, во игра влезе во завршницата на првата четвртина и доби огромни овации од трибините, а потоа тој се погрижи фановите и понатаму да останат во фантастична атмосфера. Во последната секунда од првата четвртина во натпреварот од второто коло во АБА лигата, Перо Антиќ погоди тројка, а ова буквално ја крена публиката на нозе.

Top