вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Лас Вегас: Како еден обичен ајфон запре куршум и спаси живот (ФОТО)

Една жена, која се нашла на фестивалот за кантри-музика во Лас Вегас кога Стивен Падок почна да пука од својата хотелска соба, на „Твитер“ откри дека „ајфонот“ ѝ го спасил животот.

Таа телефонот му го покажала на таксистот што ја враќал дома по нападот и кој подоцна ја објавил фотографијата на социјалните мрежи.

Жената рекла дека кога го видела својот телефон, се преплашила бидејќи сфатила дека за само неколку милиметри куршумот не завршил во нејзиното тело.

На фестивалот во Лас Вегас загинаа 59 лица, а 527 беа повредени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top