среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 104 ново

Како ѝ успева на Меланија цел ден да е на високи потпетици?

Повеќе од десет месеци очите на целиот свет се свртени кон Меланија Трамп, а речиси исто толку време јавноста им посветува и на нејзините парчиња облека и обувките. Беланија никогаш не ги собува високите потпетици кои ги нагласуваат нејзините вити и долги нозе. Откако е прва дама на Америка, Словенката грижливо ги комбинира чевлите со облеката.


Меланија го обожава моделот од челик на „Касадеи“. Токму челикот го олеснува одењето по цел ден на високи потпетици, зашто на чекорот му дава цврстина. Модните стручњаци велат дека тоа се единствените чевли што треба да ги носат ѕвездите во подем на црвениот тепих.

Top