недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 39 ново

Која е новата трендовска боја за свадбени торти?

Белата боја е можеби типична боја за свадби, но таа сигурно не е единствената опција. За оние кои сакаат да ја избегнат традицијата, ова може да биде добредојдено заминување од морето на свадбените бели и крем нијанси.

Од црни дијамантски свршенички прстени до слатки во боја на мат оникс, црната боја може да биде целосно достојна за свадба.

Погледнете ги следниве ултра-шик алертнативи кои ќе ве натераат да се преиспитате во врска со бојата на вашата торта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top