среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Пике дочекан со свирежи и пцовки на тренингот со шпанската репрезентација (Видео)

Играчот на Барселона, Жерар Пике го навлече гневот кај навивачите на шпанската репрезентација. Пике кој е роден каталонец, отворено застана зад идејата дека Каталонија треба да се оддели од Шпанија и го поддржа референдумот кој не го признаваат властите во Мадрид. Од синоќа Пике е во репрезентативниот дрес на Шпанија. Навивачите кои беа на трибините да го проследат тренингот, со свирежи и порака до Пике дека е време да се откаже од репрезентативниот дрес на Шпанија го „поздравија“ неговото појавување на теренот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top