сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 3 ново

Лепа Брена во инцидент со српската полиција

Најголемата музичка ѕвезда во Југославија, не ни сонувала дека неколу чаши вино ќе ја чинат одземање на возачката дозвола.

Таа се враќала од прослава каде што испила неколку чаши вино, но не ни знаела дека тие ќе имаат влијание врз крвта. Таа се поздравила со своите пријатели и заминала дома, а на патотокон дома била пресретната од полицијата, која поради рутинска проверка ја замолиле да направи алко тест. Откако алкоестотпокажал дека таа е во алкохолизирана состојба ѝ била одредена парична казна од 15.000 динари, забрането ѝ е да управува со моторно возило од Б категорија 3 месеци, а одземена ѝ е и возачката дозвол

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top