среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 86 ново

Експлозијата: Полиен со бензин и запален џипот на таткото на Боки 13

Нооќеска околу 2 часот на улицата Варшавска во Тафталиџе во која живеат родителите на Боки 13  засега непознато лице  го полило со бензин џипот бмв 5 на неговиот таткото на Боки и го запалило. – јавува Либертас.

Експлозија ги разбудила нив и комшиите но џипот целосно изгорел. Од крим техника направиле увид а ги провериле и снимките од видео надзорот .

Top