петок, 20 јули 2018 | Вести денес: 5 ново

Вевчанци спасија мечка (ВИДЕО)

Ловното друштво ,,Церн Камен” од Вевчани, вчера спаси мечка, која била фатена во сајла, поставена од несовесни жители, во атарот на село Прискупштина.
На својот фејсбук профил друштвото објави и видео од самата акција на спасување. За да ја спасат мечката ловџиите употребија и булдожер. Откако била ослободена од сајлата, мечката си заминала во шумата, а ловџиите добиле пофалби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top