понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Среда неработен ден – следат два продолжени викенди

Среда, 11-ти Октомври , Ден на народното востание ќе биде неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

До крајот на годината следуваат уште два неработни дена за сите граѓани, а дополнително е што се и продолжени викенди. Неработни се: 23 октомври (понеделник), Ден на Македонската Револуционерна Борба и 8 декември (петок), “Св. Климент Охридски”.

Top