понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Среда неработен ден – следат два продолжени викенди

Среда, 11-ти Октомври , Ден на народното востание ќе биде неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

До крајот на годината следуваат уште два неработни дена за сите граѓани, а дополнително е што се и продолжени викенди. Неработни се: 23 октомври (понеделник), Ден на Македонската Револуционерна Борба и 8 декември (петок), “Св. Климент Охридски”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top