понеделник, 16 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Дона Арес не го победи ракот

Пејачката Дона Арес почина по долго и тешко боледување, објавува српскиот портал Ало.  Азра Колаковиќ, позната како Дона Арес, почина на 40 години.

Босанската пејачка Дона Арес ја изгуби битката со ракот. Азра Колаковиќ, позната во регионот како Дона Арес, починала денес во родниот Бихаќ, по три годишна борба со опасната болест, рак на грлото на матката.

Пејачката ја стекна популарноста во 1997 година, кога настапи на фестивалот „Дора“ и учествуваше во изборот на песна за „Евровизија“.

Во изминатите години, често споделуваше со јавноста детали од лекувањето, и тврдеше дека болеста ја направила посилна. Ветуваше дека ќе излезе како победник и нема да се предаде.

Зад себе остави голем број на хитови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top