среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Драма во Ферари: Раиконен не успеа ниту да стартува!

Финецот остана закопан на своето место, а откако другите возачи поминаа, тој само им викна на механичарите од Ферари дека неговиот болид не прима гас.

Тоа беше дополнителен проблем за италијанскиот тим откако Себастијан Фетел мораше да стартува од 20. позиција на денешната трка.

Со овие неволји, Ферари се повеќе заостанува во однос на Мерцедес во борбата за титулата во конкуренција на конструктори.

Top