сабота, 21 октомври 2017 | Вести денес: 1 ново

Вечерва се доделуваат наградите на Европската музејска академија за најдобар музеј

Свечената церемонија на доделувањето на наградите на Европската музејска академија (ЕМА) кои се доделуваат во рамки на годишната конференција која се одржува од 28-30 септември во НУ Музеј на македонската борба ќе се одржи вечерва.

Во трката за наградите ЕМА се 35 институции од Европа, а се доделуваат наградата за најдобар музеј Микелети и наградата ДАСА.
Свечената церемонија ќе се одржи вечерва (сабота) во Музеј на македонската борба со почеток во 19.00ч.

Top