понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 1 ново

Фустанот на Моника Белучи кој мами воздишки

Моника Белучи, на доделувањето на наградите на 65. Филмски фестивал во Сан Себастијан, Шпанија, носела лелеав розов фустан.

Низ тенката ткаенина се оцртувале облините на 52-годишната италијанска актерка по која воздивнува целиот свет. Наградата ѝ ја врачил познатиот актер Џон Малкович.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top