среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Фустанот на Моника Белучи кој мами воздишки

Моника Белучи, на доделувањето на наградите на 65. Филмски фестивал во Сан Себастијан, Шпанија, носела лелеав розов фустан.

Низ тенката ткаенина се оцртувале облините на 52-годишната италијанска актерка по која воздивнува целиот свет. Наградата ѝ ја врачил познатиот актер Џон Малкович.

 

Top