понеделник, 11 декември 2017 | Вести денес: 117 ново

Ѕвездата од серијата Игра на Тронови Кит Харингтон се вери

Познатиот актерски пар својата веридба ја најавија на старомоден начин, во весникот The Times во оделот за бракови.

Се најавува веридбата помеѓу Кит, помладиот син на Дејвид и Дебора Харингтон од Вустершир и Роуз, средната ќерка на Себастијан и Кенди Лесли од Абердиншир – пишуваше во оваа најава.

Парот се запозна на сетот на хит серијата Игра на тронови во 2012 година кога глумеа заедно како заљубен пар во улогите на Џон Сноу и Игрит.

Допрва треба да го одредат датумот, но минатата недела им соопштија на пријателите и семејството дека се верени. Кит веќе со години сака да ја ожени Роуз, но прво чекаше да купи куќа. А бидејќи заедно живеат од јануари, мислеше дека е сега совршениот момент – изјави извор близок на парот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top