четврток, 16 август 2018 | Вести денес: 59 ново

Бебето доаѓа за неколку месеци-Ана Ивановиќ го прошета трудничкиот стомак!

Некогашната тенисерка Ана Ивановиќ(29) го чека првото дете со Бастијан Швајнштајгер(33), а на почетокот на наредната година бебето би требало да се роди.

На новата фотографија се гледа како изгледа, а судејќи по нејзината насмевка се чини дека бременоста многу и годи.

 

Нејзините фанови ширум светот се одушевени и со нетрпение го чекаат моментот кога поранешната шампионка на Ролан Гарос и единствената српска тенисерка која го освоила гренд слемот, ќе стане мајка. Честитките пристигнуваат од сите страни.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top