среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 51 ново

Неуморно на терен-Трајановски со поддршка за градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски и советниците

Градскиот татко на Скопје Коце Трајановски неуморно на терен вечерва присуствуваше на промоција на кандидати за градоначалници и советници во Гази Баба.

Тој на својот ФБ профил објави:

-Поддршка за советничките листи на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ за Град Скопје и Општина Гази Баба, поддршка за Тони Трајковски за градоначалник на Општина Гази Баба. Секогаш работа, секогаш Македонија- напиша Трајановски.

Инаку Трајановски на 15 окотомври ќе ја бара поддршката од граѓаните на Скопје за победа и остварување на сите проекти предвидени во наредните четири години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top