четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 104 ново

Јовановски се сретна со УЖ од Центар: Ќе се реши проблемот со паркингот, ќе се отворат нови градинки

-Денес помеѓу другите активности направивме кафе-дружба со Унијата на жени од Центар. Со дамите имавме одлична дикусија од која произлегоа многу одлични идеи за престојниот период. Разговаравме како ќе го решиме проблемот со паркингот во Центар, за можностите за отварање на нови градинки, како и повеќе паркови за миленчиња и пешачки зони во нашата општина.Се сложивме дека пред нас е период во кој итоа како ќе се насочиме заеднички кон решавање на овие предизвици и потреби на граѓаните-напиша Дејан Јовановски на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top