понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 1 ново

Венчаницата на Каролина е италијанска модна марка

Свадбата на Каролина Гочева, македонската поп-дива и уметникот Михаил Корубин беа вест број еден викендов.

За вкупниот стајлинг на двојката се погрижила Цаци Паковска, дологоришната пријателка и стилистка на Каролина.

„Македонското девојче“ на свадбата носеше венчаница од Ermanno Scervino, и е купена во Италија. Паковска се погрижи за комплетниот свадбен стајлинг на Каролина, како и за фризурата заедно со Јасмина Костиќ. Шминката е на Дадар, а чевлите се од Gianvito Rossi.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top