среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Венчаницата на Каролина е италијанска модна марка

Свадбата на Каролина Гочева, македонската поп-дива и уметникот Михаил Корубин беа вест број еден викендов.

За вкупниот стајлинг на двојката се погрижила Цаци Паковска, дологоришната пријателка и стилистка на Каролина.

„Македонското девојче“ на свадбата носеше венчаница од Ermanno Scervino, и е купена во Италија. Паковска се погрижи за комплетниот свадбен стајлинг на Каролина, како и за фризурата заедно со Јасмина Костиќ. Шминката е на Дадар, а чевлите се од Gianvito Rossi.

 

Top