понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Металург против Бешикташ по првата победа во Лигата на шампиони

Македонскиот вице-првак Металург попладнево ќе го одигра натпреварот од 2.коло во ракометната Лига на шампиони.
По убедливиот пораз на гостувањето во Франција кај Монпеље (32-22) избраниците на Лино Червар ќе се обидат да ја остварат првата победа во елитното натпреварување.

– Бешикташ загуби од Спортинг во првото коло. Тие имаат неколку истакнати играчи што подолго време се заедно. Ако ние ги исправиме недостатоците во нашата игра, а воедно добиеме и поддршка од публиката, тогаш имаме шанси. Овој дуел ни е навистина важен и затоа ги повикуваме нашите навивачи да дојдат во што поголем број за да го оствариме најдобриот можен резултат, изјави хрватскиот стратег Червар.

Натпреварот Маталург – Бешикташ ќе се игра попладнево од 17 часот во СЦ „Борис Трајковски“.

Ова е дуел од група Д во која вчера Монпеље како гостин славеше победа над Чеховски Медведи со 28-24 додека денеска својот меч ќе го одиграат Спортинг и Мотор Запорожје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top