понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Фејсбук воведува нова опција која нема да ви се допадне

Фејсбук воведува новина која никој не ја бараше и апсолутно на сите ќе им оди на нерви. На профилот ќе ви пишува доколку сте во моментот активни.

Слична опција имаше некогаш популарниот „MySpace“, покрај профилната слика стоеше ознака која покажуваше дали корисникот е активен. А сега таа опција ја воведува и Фејсбук.

Фејсбук веќе забочна со тестирање на опцијата, а исто така ќе пишува и пред колку време сте биле активни.До сега тој „статус“ беше видлив само на Фејсбук Месинџер-от. За среќа оваа опција нема да може да ја гледаат оние кои не ви се пријатели.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top