петок, 20 јули 2018 | Вести денес: 35 ново

Роналдо, Меси и Нејмар се најдобрите

Португалецот Кристијано Роналдо, Аргентинецот Лионел Меси и Бразилецот Нејмар се на листата на тројца фудбалери кои влегуваат во најтесниот избор за најдобар играч според Светската фудбалска федерација (ФИФА)

Роналдо освои трофеи со Реал во Ла лига и Лигата на шампионите, Меси со Барселона стигна до титулата од Шпанскиот куп, заедно со Нејмар, кој потоа стана најскапиот играч на светот, откако ПСЖ плати 222 милиони евра за него. Церемонијата за прогласување на победникот ќе се одржи на гала-вечера во Лондон на 23 октомври.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top