понеделник, 16 октомври 2017 | Вести денес: 88 ново

Лудиот брат на Ѓокче, Барту, е друг човек во приватноста (ФОТО)

Сади Ченгил (34), е вистинското име на Барту, братот на Ѓочке од хит турската серија „Љубовта на мојот живот“.

Во серијата има тотално откачена улога по која е еден од највпечатливите ликови, но во реалноста Барту е друг човек. Деновиве тој на својот Инстаграм објави фотографија од сопругата и бебенцето од болница и убавата вест дека станал татко ја сподели со своите бројни следбеници.

Инаку, Сади активно глуми во турски филмови од 2006 година, а во секој ангажман изгледа драстично во поглед на физичкиот изглед. Би го познале ваков?

Top