понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Модни трендови кои ќе владеат следните месеци

Промената на секоја сезона е прекрасна, бидејќи секогаш носи нешто ново, а по жешкото лето, студената есен е добредојдена. Посебно затоа што и модната разновидност во есен е повеќе од очекувана. Се комбинираат разновидни парчиња облека кои го збогатуваат вкупниот изглед.

Оваа есен ќе се носат реси, темни цветни дезени, кожени пантолони, златно кадифе, светки, голо раме, карирано, спој на различни принтови и крзно во боја. Но, тоа не се единствените трендови и не значи дека мора слепо да се држиме до нив. Повеќе треба да бидат инспирација и насока за тоа како може да ги вкомпонирате во сопствениот стил на облекување.

Фолклорни детали

Спој на сината и црна боја

Удобни, широки џемпери

Џинс

Точки

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top