понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Следува неработен ден

Четврток (28 септември) е неработен ден за граѓаните припадници на бошњачката заедница во Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните припадници на бошњачката заедница во Република Македонија им го честитаат Меѓународниот ден на Бошњаците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top