понеделник, 11 декември 2017 | Вести денес: 116 ново

Детали за големиот пожар во Кисела Вода

Полицијата вчера околу 21 часот добила пријава за пожар на булеварот „Борис Трајковски“ во близина на ресторанот „Амор“.

Според пријавата, забележано било искрење на далеководите и чад, по што најверојатно од искрите биле опожарена автолимарска работилница и делумно зафатено од плaмeнот складиште за ПВЦ материјали. Повредени лица нема.

Командирот на скопската противпожарна бригада Звонко Томевски синоќа во изјава за Курир информираше дека на терен, во гаснењето на пожарот учествувале 8 пожарникарски возила и 12 пожарникари.

Причините за пожарот се очекува да бидат познати по завршување на увидот кој ќе се врши денес.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top