вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Голем пожар вечерва ги вознемири граѓаните на Кисела Вода

Голем пожар вечерва се случи во населбата Кисела Вода на булеварот Борис Трајковски каде што се запалил сервис за автомобили како и плац за градежен материјал кој бил веднаш до сервисот.

Од против пожарната единица во Скопје информираат дека е причинета само материјална штета и нема повредени лица, а во моментов нивни екипи работат на расчистување на теренот.

Во гаснењето на пожарот учествувале 8 пожарникарски возила и 12 пожарникари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top