четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 103 ново

Три лажички од овој напиток прават чудо за вашиот организам!

Овој природен рецепт е спас за телото бидејќи ја подобрува функцијата на внатрешните органи, ја чисти крвта и го зајакнува имунитетот. И не само тоа, туку ги чисти и крвните садови и ја подобрува работата на срцето, а покрај тоа го забрзува и метаболизмот. Тогаш не е никакво чудо што е еден од најпопуларните рецепти, а состојките се сосема едностави.

Се што ви е потребно се 12 излупени чешниња лук и половина литар црвено вино. Исецкајте ги чешнињата лук и ставете ги во стаклена тегла, па прелијте ги со виното. Добро затворете ја теглата и оставете ја на сончево место, па така оставете ја да отстои две недели. Задолжително секој ден добро протресете ја. По 12 дена процедете ја течноста и ставете ја во стаклено шише или тегла, но нека биде со темно стакло.

Секој ден земајте по една лажичка три пати дневно. Тоа правете го месец дена, а потоа направете пауза од шест месеци.

За што е добро ова: Оваа течност е антивоспалителна, антибиотичка, антиканцерогена и има антибактериски својства. Одлична е за сите воспаленија, го намалува холестеролот, ги елиминира токсините, ја чисти крвта, ги топи мастите, дава повеќе енергија и ја зголемува силата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top