четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 103 ново

„Лего нинџаго филм“ „Фадо“ и „Кингсман: Златниот круг“ премиерно во кино „Милениум“

Од скопското кино „Милениум“ најавуваат три премиерни остварувања на репертоарот оваа недела.
Филмовите „Лего нинџафо филм“, „Фадо“ и „Кингсман: Златниот круг“ се новитетите кои ќе ја освежат овонеделната филмска понуда.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top