понеделник, 16 октомври 2017 | Вести денес: 88 ново

Атанас Николовски со поддршка Дејан Јовановски и Тим Центар (Видео)

Олимпиецот Атанас Николовски изрази поддршка за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Центар, Дејан Јовановски и Тим Центар.

– Почитувани сограѓани на општина Центар, кога го донав фактот дека Деко е кандидат за градоначалник на општината Центар, не затоа што е мој пријател и другар, туку фактот дека ние спортистите растеме во една здрава средина, ме обли едно чувство на задоволство. Се надевам дека и вие драги сограѓани ќе го поддржите Деко да стане градоначалник на оваа општина, а тој ќе се потруди да оваа општина стане уште поубава од тоа што е, вели Николовски во својата видео порака.

Top