среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 52 ново

Атанас Николовски со поддршка Дејан Јовановски и Тим Центар (Видео)

Олимпиецот Атанас Николовски изрази поддршка за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Центар, Дејан Јовановски и Тим Центар.

– Почитувани сограѓани на општина Центар, кога го донав фактот дека Деко е кандидат за градоначалник на општината Центар, не затоа што е мој пријател и другар, туку фактот дека ние спортистите растеме во една здрава средина, ме обли едно чувство на задоволство. Се надевам дека и вие драги сограѓани ќе го поддржите Деко да стане градоначалник на оваа општина, а тој ќе се потруди да оваа општина стане уште поубава од тоа што е, вели Николовски во својата видео порака.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top