понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 53 ново

Седумдесетгодишна жена од Данска прегазена на улица „Македонија“

Жена била прегазена на улица „Македонија“. Од полицијата информираат дека 25-годишниот скопјанец Б.Г. управувајќи мотор удрил во 70-годишната И.С.Ј. од Данска, а жената се здобила со тешки повреди, па со Итна помош била однесена во „Св. Наум Охридски“ каде по укажаната лекарска помош е пуштена.

Полициски екипи на местото на несреќата извршиле увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top