вторник, 17 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Седумдесетгодишна жена од Данска прегазена на улица „Македонија“

Жена била прегазена на улица „Македонија“. Од полицијата информираат дека 25-годишниот скопјанец Б.Г. управувајќи мотор удрил во 70-годишната И.С.Ј. од Данска, а жената се здобила со тешки повреди, па со Итна помош била однесена во „Св. Наум Охридски“ каде по укажаната лекарска помош е пуштена.

Полициски екипи на местото на несреќата извршиле увид.

Top