вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Јелена била убиена во музичкото студио во домот на Маријановиќ

Се повеќе докази упатуваат на заклучок дека пејачката на Гранд Јелена Крсмановиќ Марјановиќ била убиена во музичкото студио во домот на Марјановиќ, покрај кој била пронајдена крпа со закоравена крв. Веднаш откако ја убиле, Маријановиќи ја исчистиле целата куќа со варикина за да ги отстранат сите можни докази. Со детална анализа полицијата утврдила дека крвта на крпата ѝ припаѓа на пејачката, а пронајдена е и фотографија на која се гледа дека Јелена била претепана, зашто има модринка на лицето.

Ова само докажува дека Зоран ја тепал Јелена додека биле во брак и дека не е толку фин колку што се претставува.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top