понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Македонската актерка Јелена Јованова ќе глуми во шпански филм

Македонската актерка Јелена Јованова ќе ја толкува главната женска улога во шпански филм, пишува Факултети.мк. Јованова започна со снимањето на филмот „El desentierro“, кој е во режија на Начо Руиперез. Таа за потребите на улогата ја скратила косата, а сега е и црнокоса.

Во филмот друштво ќе ѝ прават познати шпански актери, Хан Корнет, но и косовскиот актер со холивудска кариера, Арбен Бајрактарај.

– За потребите на филмот учам шпански. Ме радува ваквиот предизвик и се надевам дека на крај ќе имаме одличен филм – рече Јелена.

Македонската актерка ја очекува и премиерата на српскиот филм „Злогоње“, кој е во постпродукција, а ние ќе гледаме во ТВ-серијата „На терапија“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top