среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Јоци за Гебелс во 21 век: Онаа коњаница за односи за јавност ја бива само за „Дрисла“

Оние 40 луѓе, кои се примени во Влада, да му бидат “коњаница” на Заев за односи со јавност и му го водат службениот премиерски профил, да си ги соберат парталите и правац “Дрисла”. За таму се.
Не ве бива. Тапи сте и немате поим од ништо, реагира Јорданка Ивановска Јоци на циркузот во ОН и пропаднатиот обид на Министерството за пропаганда да го прикаже Заев како државник достоен за вниманиоето на американскиот претседател.

Во 21 век, со камери и мобилни, да пуштите соопштение на македонската јавност дека Заев разговарал со Трамп, а само се ракуваше, говори :
1. Дека сте дупки за сериозни места. 
2. По втор пат го местите.
3. Вие сте класичен пример за гебелсова пропаганда

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top