среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Црвениот килим на доделувањето на наградите „Еми“

Синоќа во Лос Анџелес се одржа 69. доделување на наградите „Еми“.

Како и секогаш, имало разни модели и бои, а оваа година посебно се истакнале Софија Вергара, Хајди Клум, Џесика Биел и Никол Кидман.

Хајди Клум и Никол Кидман (Калвин Клајн) се одлучиле за црвени креации, но онаа на германската манекенка била многу поотворена отколку на славната глумица, кој се ширел надолу.

Што облекле останатите дами погледнете во галеријата.

Top