сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 59 ново

„Хладно пиво“ и „САРС“ годинава на Октоберфест во Нови Сад

Новосадскиот „Oktoberfest” годинава ќе се одржи на 20 и 21 октомври во „Мастер центарот“ на Новосадскиот саем. Меѓу потврдените учесници се бендовите „Хладно пиво“, „САРС“, „Orthodox Celts“, „Love Hunters”, „Амајлија“ и многу други.
Влезниците за фестивалот се во продажба по пат на мрежата Gigstix. Минатогодишниот „Oktoberfest“ во Нови Сад го посетија 15.000 луѓе, а сите влезници беа продадени неколку дена пред фестивалот.
Минатогодишниот „Oktoberfest“ во Нови Сад го посетија 15.000 луѓе, а сите влезници беа продадени неколку дена пред фестивалот.


Деталите на програмата и резервацијата на местата за седење можат да се видат на сајтот на фестивалот: www.oktoberfest2017.rs

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top