петок, 20 јули 2018 | Вести денес: 93 ново

Огромна поддршка за Трајановски: Имате среќа со ваков градоначалник

Актуелниот градоначалник на град Скопје, Коце Трајановски на локалните избори следниот месец по трет пат ќе ја побара довербата од жителите на главниот град. Вчера ВМРО-ДПМНЕ и официјално ја објави неговата кандидатура, а огромен број скопјани, но и жители од другите градови, му искажуваат поддршка на кандидатот за градоначаник преку социјалните мрежи.

Проширени булевари, нови автобуси, плоштади, кружни текови и десетици други проекти на дело покажуваат дека изминатава деценија главниот град се трансформираше во модерна метропола. Токму затоа профилот на градоначалникот е преплавен со реакции во кои граѓаните ја препознаваат неговата работа и тоа што тој го направи за Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top