среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Анимиран филмски маратон на отворено во центарот на Скопје

Меѓународниот филмски фестивал за анимиран филм „Анимакс Скопје фест“ и филмското училиште „Тинтири минтири“ вечер  организираат Анимиран филмски маратон на отворено кој ќе опфати проекции на анимирани филмови за деца и за возрасни.

Маратонот ќе се одржи на Плоштадот на ВМРО во центарот на Скопје. Програмата за деца ќе почне во 18.30 часот, а за возрасни во 21 и ќе трае до полноќ.

Организацијата на филмскиот маратон е поддржана од Град Скопје

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top