понеделник, 16 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Здравко Чолиќ: Единствен мој наследник беше Тоше Проески

Денес на музичка сцена се појавуваат многу нови лица кои се пробуваат да направат кариера, но во 21 век тоа е и малку тешко.

Чолиќ вели дека денес е полесно да се појавиш, но потешко да направиш кариера.

Некој мора да биде многу талтентиран за да подоцна со својата песна и харизма да направи кариера. Последен кој беше е Тоше Проески, вели пејачот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top