среда, 18 јули 2018 | Вести денес: 79 ново

Се роди Ерик Трамп, Доналд Трамп деветти пат стана дедо (Фото)

Ерик Трамп (33) и неговата сопруга Лара (34) добија момче. Му го дадоа името Ерик Лук Трамп. Претседателот на САД, Доналд Трамп, стана дедо деветти пат. Синот на Трамп, Ерик (33), и неговата сопруга Лара (34) станаа денеска родители првпат.

Лук Трамп им се придружи на децата на чичко си Доналд Трамп Јуниор, кој со сопругата Ванеса има пет деца.

Тетката Иванка Трамп, пак, со Џеред Кушнер има три деца, објави Си-ЕН-ЕН.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top